Tv Uydu Kurulum Kanal Güncelleme


Uğur Mumcu Mahallesi, Tv uydu Kurulumu ve Kanal Güncelleme Servisi

TV UYDU KABLO SİSTEMLERİ KURULUMU ve KANAL GÜNCELLEME

Tv Uydu Sistemlerinde Deneyimli iletişime açık ve güler yüzlü personellerimizle Siz değerli müşterilerimize yılardır aynı adreste kaliteli ve güvenli hizmet vermeye devam ediyoruz. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim sayesinde pratik ve kalıcı çözümler sunarak hızlı ve ekonomik hizmetimizi Başta Uğurmumcu Mahallesi olmak üzere bir çok ilçede hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

ANTEN KURULUMU ve KANAL GÜNCELLEME KABLO ÇEKME İŞLEMLERİ

Tv Uydu Sistemleri Türkiye’deki televizyon kanallarının uydu ayarlarının tamamı Turksat 4A uydusu üzerinden yapılandırılmaktadır. Bu ayarlandırmaların nasıl yapılacağı, cihazımıza kanal frekanslarının nasıl verileceği, manuel kanal arama ile tek kanal aramalarının nasıl yapılacağı ile ilgili işlemleri sizlerle sizlerle paylaşacağız.
Manuel Kanal Eklemede ise uydu alıcısının marka, model ve türüne bağlı olarak,
Kanal Arama, Otomatik Kanal Arama, El ile Arama ya da Manuel Aramabaşlıklı menü seçilmektedir. Biz yaptığımız işlemlerde kullandığımız uydu alıcısındaki menüden Manuel Kanal Arama menüsünü seçiyoruz. Uydu alıcınızın Ana Menü‘sünde yer alan kurulum menüsünü kullanmamız gerekecektir. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için kumandanızın menü tuşuna basarak gelen ekrandaki Ana Menü bölümünü seçip kumandanın OK tuşuna basıyoruz. Açılan ekranda Kurulum bölümüne geliyoruz. Bu bölümde yer alan Otomatik ya da Manuel Kurulum menülerinden, kanalların Frekans Paramentlerini girerek işlem gerçekleştirebilmekteyiz.
Ekranda yeralan kablo, Uydu Anteni Kablosudur. Bu kablonun cihazın hangi bağlantı noktasına takılacağıyla alakalı bilgi ve işlemleri sizlerle paylaşacağız.
Öncelikli olarak Uydu anteni kablosunu, uydu alıcısının arka kısmında yer alan LNB IN girişine takıyoruz. Tv Uydu Sistemleri Uydu Kurulum Frekansları

- Uydu; Türksat 2A/3A
- Frekans; 11844-12015
- Sembol Oranı; 02222-27500
- Polarizasyon; Dikey (Vertical)- Yatay(Horizontal)
- Şebeke Arama; Açık
- değerlerini de girdikten sonra Aramayı Başlat seçeneğine tıklıyoruz.

Taramanın ardından kanal listesi otomatik olarak güncellenir ve onayınızla beraber uydunuza eklenir. Bu işlemin yapılabilmesi için ise ekranın altında yeralan Uydu alıcısına ekle menüsüne tıklayıp işlem sağlayabilmekteyiz. Bu şekilde yapılacak taramanın, üretim sırasında uydu alıcısının hafızasına yüklenen Frekans Listesine göre şekilleneceği unutulmamalıdır. Eski uydu alıcılarının hafızasında yer alan Frekans Listeleri güncel olmayabilmektedir.

Elektrikçi firmamızdan hizmet almak için bizi arayın 0 (216) 476 11 22 Elektrik Tesisatı, Elektrik Arıza, Anten Uydu Arıza, Görüntülü diafon ve zil tesisatı, Kayıtlı Kamera ile güvenlik sistemleri İşleriniz için bize ulaşın çözüm ortağınız olalım.


Telefon

Whatsapp

Teklif Al