Elektrik Pano Kurulumu


Uğurmumcu Mahallesi elektrik pano kurulum servisi

ELEKTRİK PANO KURULUM MONTAJ - KUMANDA ve OTOMASYON SİSTEMLERİ

Pano(tablo),elektrik sisteminin dağıtımının yapıldığı üzerinde kumanda devreleri, ölçü ve koruma öğeleri bulunan tablolardır.
Sistem Elektrik Firmamız müşterilerimiz istekleri doğrultusunda kullanılacak sistemin durumuna göre pano tipi seçilir ve günümüz teknolojisinin en kaliteli en son teknolojik yapıda malzemeleri kullanıp bu sistemin sorunsuz bir şekilde kontrolleri sağlanır.

Ayrıca kumanda ve otomasyon sistemlerinde oluşabilecek arızaları bakım ve onarımı yapılarak tesislerin sorunsuzca mevcut işlerini devamlılığını sağlamaktadır.

PANO KURULUMU AŞAMASI ve MONTAJI

Pano kurulumu sırasında özellikle bazı kritik parçaların birbirine temas etmesi engellenmeye çalışılır. Temel amaç budur. Ancak ilk aşamada bilgisayarda hazırlanan bir programa göre sac ölçümü yapılır ve sac makinesine bu ölçümler iletilir. Panonun iskeleti hızlı ve otomatik bir şekilde çıkarılır.

Saç istenilen bir forma geldikten sonra büküm işlemleri yapılır. Poliüretan contalarının basım işlemi yapıldıktan sonra sac ısıl işlem görerek hazırlanır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sacın üzeri toz boyası ile kaplanır.

Montaj tamamlandıktan sonra da güvenliğin maksimum seviyeye çıkarılması için topraklama işlemi yapılmalıdır. Firmamız bütün bu konularda deneyimlidir. Otomatik olarak gerçekleştirilen işlemlerde son teknolojiyi kullanmaktadır. Panolar için kullandığımız sac boyası yüksek kalitededir ve uzun bir süre kullanım sağlar. Topraklama işlemi de etraftaki hiçbir canlıya zarar vermemek için profesyonel bir şekilde tamamlanır.

ELEKTRİK PANO BAKIMI NASIL YAPILIR

Bakım yapılmadan önce kesinlikle emniyet ve güvelik tedbirleri alınır. Gerekli uyarı ve ikaz levhaları yerleştirilir, işletme gerilimine uygun izole özelliği bulunan eldiven, sandalye, halı vs. temin edilir ve dışarıdan gelebilecek hayvan vb. varlıkların girmesini önlemek için gerekli önlemler alınır.
Gerekli iş güveliği önlemleri alındıktan sonra bakımı yapılacak panonun enerji kesilme işlemi yapılmalıdır. Enerji kesme işlemi yapılmadan önce yetkili kişilere haber verilmeli, şebeke çıkış, jeneratör çıkış ve yük şalterleri açılmalıdır
Ana giriş şalter değeri ve kablo kesiti rapora işlenir
Giriş gerilimleri kontrol edilir. Normalin dışındaki değerler bakım formuna işlenir
Sigorta değerlerine göre çekilen akım değerleri ve kablo kesiti kontrolü yapılır
Panodaki tüm linye gruplarının başında kaçak akım rölesi olup olmadığı kontrol edilir. Mevcut kaçak akım rölelerinin kontrolü test cihazları ile yapılır
Pano, klemens numarası etiketlemelerinin olup olmadığı kontrol edilir
Tek hat şemasına uygun olup olmadığı kontrol edilir. Yanlışlık varsa gerekli düzeltmeler yapılır
Tüm cihazların sıkılık kontrolleri yapılır
Gevşek bağlantılar tespit edilerek giderilir.
Kimyasal temizleyicilerle temizliği yapılır

KUMANDA PANO SİSTEMLERİ

Kumanda pano sistemleri ise elektrik akımını gerektiği zaman durdurup çalıştırmak yani kontrol etmek için gereklidir. Elektrik panosunun her bir ünitesi için farklı bir kumanda sistemi şarttır. Firmamız her türlü işletmenin güvenliği ve elektrik kullanımının kontrolü ve tesisatın uzun süre kullanımı için çok mühim olan montaj çeşitleri konusunda deneyimlidir. Bu konuda uzman bir firmadan yardım almanız ileride yaşanacak arızaları engeller.

Elektrik panolarının bakımı ve tadilatı ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Kurulum konusunda yetkin olan firmamız gerektiği zaman bu konularda da yardımcı olmaya hazırdır. İşletmenizin güvenliği için bizi arayabilirsiniz.

Elektrikçi firmamızdan hizmet almak için bizi arayın 0 (216) 476 11 22 Elektrik Tesisatı, Elektrik Arıza, Anten Uydu Arıza, Görüntülü diafon ve zil tesisatı, Kayıtlı Kamera ile güvenlik sistemleri İşleriniz için bize ulaşın çözüm ortağınız olalım.


Telefon

Whatsapp

Teklif Al